
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.07 mm |
| Thickness | 0.97 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Type | General Purpose |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 30 mA |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 15 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Response Time | 4 µs |
| Number of Channels | 2 |
| Input Bias Current | 40 fA |
| Quiescent Current | 12 µA |
| Propagation Delay | 10 µs |
| Max Supply Current | 20 µA |
| Nominal Supply Current | 20 µA |
| Max Input Current | 40 fA |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 75 dB |
| Input Offset Voltage (Vos) | 5 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 7.5 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.35 V |
| Voltage Gain | 100 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 80 dB |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Open Drain |
| Operating Supply Current | 20 µA |
Stock: 2017
Distributors
pcbx
Unit Price$2.10911
Ext.Price$2.10911
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.10911 | $2.10911 |
| 10 | $1.58333 | $15.83330 |
| 25 | $1.45167 | $36.29175 |
| 50 | $1.37798 | $68.89900 |
| 100 | $1.30804 | $130.80400 |
| 300 | $1.25034 | $375.10200 |
| 500 | $1.19519 | $597.59500 |
| 1000 | $1.16441 | $1164.41000 |
| 3000 | $1.13234 | $3397.02000 |
| 5000 | $1.10115 | $5505.75000 |
